מידע ותקשורת

מרכז הידע פועל להפיץ ולהנגיש את המידע על הזדקנות האוכלוסייה בישראל בקרב סטודנטים, חוקרים, קובעי מדיניות ובעלי עניין. מידע המרכז מונגש דרך האתר ללא תשלום וללא צורך בהרשמה. במדור זה ניתן להתעדכן בפרסומי מידע של מרכז הידע: חוברות ממצאים, ספרים וספרים ערוכים, עלוני מידע רבעוניים והמרכז בתקשורת המקוונת והמודפסת. 


עלוני מידע

עלוני מידע רבעוניים של מרכז הידע מופצים למעלה מ-4000 רשומים. העלונים כוללים חדשות ממרכז הידע, חדשות מפרויקט SHARE-ישראל, עדכונים מהזירה הגרונטולוגית, פרסומים עדכניים במאגר הביבליוגראפי, הודעות על כנסים בישראל וכנסים בינלאומיים.
להצטרפות לרשימת תפוצה - לחצו כאן

               


ממצאים נבחרים

מרכז הידע מוציא לאור פרסומים שונים על הזדקנות האוכלוסייה בישראל, המבוססים על מחקרים שבוצעו באמצעות מסדי הנתונים של מרכז הידע. הפרסומים השונים מונגשים לציבור באמצעות אתר המרכז, ללא צורך בהרשמה או תשלום כלשהו. מבין הפרסומים שונים שראו אור על ידי מרכז הידע לחקר הזדקנות האוכלוסייה בישראל:

   על המחצית השנייה של החיים בישראל:
חוברת נתונים גרפיים לקריאה קלה


פורסם: אוגוסט 2014


חוברת ובה ממצאים נבחרים מפרסומים אקדמיים המבוססים על נתוני מרכז הידע ופרויקט SHARE-ישראל. החוברת מחולקת לשלושה נושאים: כלכלה, בריאות ורווחה, המוצגים בשפה גרפית צבעונית, נעימה ופשוטה להבנה. מטרתנו בהפקת החוברת היא להנגיש את המידע ואת הנתונים שאנו אוספים בצורה נוחה וקלה להבנה, לכלל ציבור החוקרים, תלמידים ואנשי המקצוע העוסקים בזקנה.                                                                                                            


תמורות במחצית השנייה של החיים:
ממצאים מהגל הראשון והשני של סקר SHARE-ישראל

   פורסם: יוני 2013


ספר ערוך שבו מאוגדים מאמרים פרי עטם של מגוון חוקרים ישראלים, המבוססים על נתוני הגל הראשון והגל השני של סקר SHARE-ישראל. המאמרים בספר מחולקים לשלושה אשכולות תחומים עיקריים: כלכלה, בריאות ורווחה ומציגים ממצאים ופרשנויות אשר רבים יוכלו למצוא בהם עניין - החל מקובעי המדיניות בישראל ועד לקהל הולך וגדל של אזרחים שהזדקנות האוכלוסייה נוגעת להם. ניתן לקרוא ולהוריד את המאמרים בפורמט PDF באופן חופשי בדרך המאגר הביבליוגראפי .

לפרסומים נוספים, המבוססים על מסדי הנתונים של מרכז הידע לחקר הזדקנות האוכלוסייה בישראל - לחצו כאןמרכז הידע בתקשורת

בחלק זה מרוכזים פרסומים, כתבות בעיתונות הכתובה והמקוונת, ראיונות בתקשורת וחומר פרסומי נוסף של חוקרי מרכז הידע ועמיתי המרכז אשר מציגים מנתוני ומחקרי המרכז. 

לכניסה לעמוד ולצפייה לחצו כאן